REKLAMA

Sport

Remis na koniec

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: jb

Remisem 2:2 zakończył się mecz ostatniej kolejki IV ligi drużyny Piasta Iłowa, która podejmowała u siebie Koronę Kożuchów (sobota, 26 czerwca).

Do przerwy Piast przegrywał 0:1. Mecz zakończył się jednak remisem 2:2. Bramki dla Piasta zdobyli Mykola Chernyshenko i Andrzej Bagiński, dla drużyny Korony dwa razy trafił Maciej Grochowski.

– W pierwszej połowie troszeczkę nas Korona zaskoczyła swoją grą kombinacyjną. Chcieliśmy na nich poczekać i daliśmy im więcej pola do gry. Zrobiliśmy to świadomie, ale nie przynosiło to skutku, którego byśmy oczekiwali – mówi Grzegorz Borkowski, trener Piasta. – W drugiej połowie zmieniliśmy swój sposób, zagęściliśmy środek pola i zagraliśmy trochę wyżej i to przyniosło efekt w postaci przewagi na boisku. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, po których zdobyliśmy dwie bramki. Niestety pod koniec meczu nie ustrzegliśmy się błędu. Graliśmy dalej bardzo wysoko i mieliśmy błąd w ustawieniu, który przeciwnik wykorzystał – mówi. – Podsumowując, myślę, że to był sprawiedliwy remis. Zespół Korony pokazał się też z bardzo dobrej strony. Bardzo dużo sił kosztowało nas to, żeby wywalczyć chociaż ten jeden punkt za remis. Oni są jednak wyżej w tabeli. Pokazali już w tym sezonie swoją klasę, wygrywając w Rzepinie 5:2, to też o czymś świadczy. Mieliśmy przed nimi duży respekt, bo to po prostu dobra drużyna.

Mecz rozgrywano przy okazji obchodów jubileuszu 75-lecia istnienia klubu.

Piast zakończył sezon na 14. miejscu z dorobkiem 47 punktów. Korona uplasowała się na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 57 punktów.

Celem Piasta w tym sezonie było utrzymanie w IV lidze.

– To był cel nadrzędny, zrealizowany w 100 procentach. Ale mam trochę niedosyt, bo z takim składem liczyłem na więcej punktów i wyższe miejsce. Teraz już o tym nie rozmyślam i skupiam się na nowym sezonie – mówi G. Borkowski. I zapowiada: – Na pewno będzie kilka roszad w zespole, już prowadzimy rozmowy z tymi, którzy zdecydowali się pozostać w Iłowej, szukamy nowych zawodników.

Napisz komentarz »