REKLAMA

Zdrowie

Koniec laryngologii i okulistyki w Żarach

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: jb

Tylko do końca tego tygodnia oddział otolaryngologiczny z pododdziałem okulistycznym przyjmować będą pacjentów w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach.

Trwają przygotowania do przenosin tych oddziałów do filii szpitala w Żaganiu.

Jak udało nam się ustalić, oddział laryngologiczny z pododdziałem okulistycznym ma pracować w Żarach tylko do końca tygodnia. Potem przewidziany jest czas na przeprowadzkę do Żagania, gdzie oddział miałby ruszyć około 10 lipca. Z kolei budynek w Żarach z czasem ma zostać wyremontowany.

Przenosiny oddziału nie mają wpływu na pracę poradni. Zarówno ta laryngologiczna, jak i okulistyczna nadal będą przyjmować pacjentów w Żarach.

Zamkną covidowy

Żeby można było uruchomić te oddziały w Żaganiu, szpital musi przestać przyjmować pacjentów z koronawirusem. Były już rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i wojewodą, by szpital w Żaganiu nie przyjmował więcej pacjentów covidowych, zmiany planowane są na 1 lipca.

– Póki co, musimy czekać na oficjalne potwierdzenie wojewody – mówi Justyna WróbelGądek, rzeczniczka szpitala.

Oddział covidowy w Żaganiu może przyjąć 76 pacjentów. Jedno łóżko izolacyjne szpital ma także na żarskim SOR. W czwartek, 24 czerwca, na oddziale covidowym w Żaganiu było pięciu pacjentów, ale aż trzech z nich wymagało podłączenia do respiratora. Tego samego dnia w całym województwie było 22 pacjentów w szpitalach covidowych, 5 z nich podłączonych do respiratorów.

W Żaganiu oddział laryngologiczny z okulistycznym planowany jest w miejscu dawnej chirurgii. Na piętrze dawnego oddziału ginekologiczno-położniczego wstępnie przewidziany jest oddział zakaźny (nie covidowy), bez zmian pacjentów ma przyjmować oddział pulmonologiczny.

Napisz komentarz »