REKLAMA

Samorząd

Kupują fontannę za 40 tysięcy

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: nk

40 tys. zł ma kosztować fontanna, która będzie oczyszczała i napowietrzała staw w wyremontowanym parku przy al. Jana Pawła II w Żarach.

Remont żarskiego parku przy al. Jana Pawła II wraz z folwarkiem kosztował ponad 10 mln zł i ciągle trzeba do niego dokładać.

Teraz urzędnicy zorientowali się, że nie wystarczy do stawu wpuścić wodę z kranu, żeby ona cały czas była czysta. A przecież każde dziecko, które miało choćby najmniejsze akwarium, wie, że wodę trzeba oczyszczać i napowietrzać. Żarskim urzędnikom tej wiedzy zabrakło i wybudowali bezodpływowy zbiornik bez jakiegokolwiek oczyszczania czy napowietrzania. Zamiast tego na stawie zaczęły pojawiać się różnego rodzaju artystyczne platformy z jajkami wielkanocnymi czy zaczęły pływać styropianowe filiżanki.

Smród i śnięte ryby

Efekt nietrudny do przewidzenia. Zanieczyszczona woda, nieprzyjemny zapach i śnięte ryby.

Do tego urzędnicy wymyślili atrakcję dla mieszkańców w postaci kilku wiosłowych łodzi, które od święta pojawiają się na stawie. Pomysł może i ciekawy, ale nie na staw tej wielkości, do którego podczas deszczów mogą przedostawać się zanieczyszczone wody z płynącej w sąsiedztwie Żarki.

Łodzie kosztowały 20 tys. zł, fontanna ma kosztować dwa razy tyle, aż strach pomyśleć co jeszcze żarskie władze wymyślą i ile to będzie podatników kosztowało. Oni ze swojej kieszeni nie wyłożą ani złotówki.

komentarz »
  1. Waldek 2 lipca 2021 09:59 - Odpowiedź

    Inwestcja za ogromne pieniądze nie zaplanowana i przemyślana. Może zasługiwać na miano takiego współczesnego „Misia” na miarę naszych lokalnych polityków i czasów.
    Czas na młodych polityków, którzy potrafią liczyć nasze pieniądze i rozsądnie je wydawać.

Napisz komentarz »