REKLAMA

Zdrowie

Mniej chętnych do szczepienia

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: jb

W Żarach szczepionki na basenie Wodnik podawane będą tylko do 28 czerwca. Zapisywało się tam coraz mniej pacjentów.

Zgłaszali się już głównie tylko pacjenci na drugą dawkę, nowi się nie zapisywali. Do tej pory podano tam około 10 tysięcy dawek szczepionki. Punkt zawieszono z myślą, że ponownie zostanie otwarty po wakacjach.

W Żarach czynny pozostanie punkt szczepień przy ul. Skarbowej oraz te w 105. Szpitalu Wojskowym.

 Mniej na pierwszą dawkę

Nadal pracują punkty szczepień powszechnych w Brodach, Iłowej i Starym Żaganiu.

– Przyjmujemy pacjentów, obecnie tych, którzy przyjmują pierwsze dawki szczepionki, terminy drugiej wyznaczane są w drugiej połowie lipca – mówi Agnieszka Wiśniewska, kierownik GOPS w Żaganiu, która koordynuje pracę punktu w Starym Żaganiu. Do tej pory podano tam ponad 5 tysięcy dawek.

Czynny jest także punkt szczepień w Żaganiu. Od tego tygodnia można w nim zapisywać na szczepienie także dzieci od 12 roku życia.

– W środy i piątki w godz. 9:00-12:00 dzieci i młodzież do badania kwalifikował będzie lekarz. Dziecko musi przyjść przynajmniej z jednym z rodziców. Do tej pory zaszczepiło się u nas kilkanaście osób po 12 roku życia – mówi Jacek Wąsik, kierownik filii 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu. Szpital otrzymuje teraz po 180 dawek drugiej dawki i 45 pierwszej dziennie. Punkt szczepień prowadzony jest w dawnej sali szkoły rodzenia w przyziemu, do którego wchodzi się od ul. Szprotawskiej.

W powiecie żarskim podano do tej pory 79 tys. 49 szczepionek, 33 tys. 248 osób jest już w pełni zaszczepionych. W powiecie żagańskim podano łącznie podano 51.648 dawek, w pełni zaszczepionych jest 20 tys. 676 osób.

W kraju podano do tej pory 27 mln 467 tys. 853 dawki. Osób w pełni zaszczepionych jest 11 mln 934 tys. 134.

Napisz komentarz »