REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

No to prawie Hawaje!

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kąpielisko na podżagańskich Gryżycach już prawie gotowe. Rusza od soboty, 26 czerwca.

Do dyspozycji mieszkańców będą trzy punkty gastronomiczne. Bezpieczeństwa kąpiących ma pilnować trzech ratowników, a teren wyznaczonej do rekreacji na plaży został ogrodzony i jest monitorowany. Nad porządkiem będzie czuwała wynajęta przez miasto ochrona.

– Mimo braku chętnych w przetargu, udało się nam znaleźć osoby do prowadzenia punktów gastronomicznych. Do dyspozycji plażowiczów na wyznaczonym kawałku plaży będzie 50 darmowych leżaków oraz kilka dużych stołów z ławkami i parasolami – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Całe kąpielisko jest ogrodzone i zaopatrzone w toalety. Przy wejściu jest już punkt poboru opłat, bliżej stawu – budka dla ratowników i punkt pierwszej pomocy. Plaża będzie strzeżona codziennie, w godzinach 10.00 – 19.00.

Parking jest bezpłatny, ale za wejście na kąpielisko trzeba będzie zapłacić. Od 1 lipca wstęp dla dorosłych wynosi 5 zł, dla młodzieży uczącej się (13-26 lat) – 2 zł, dla dzieci – bezpłatny. Opłata jest jednakowa dla wszystkich, również tych, którzy nie są mieszkańcami Żagania.

Mimo prac ziemnych, kiepsko wygląda droga dojazdowa do stawu nr 5, na którym znajduje się strzeżone kąpielisko, szczególnie po ostatnich opadach deszczu.

– Będziemy tę drogę sukcesywnie poprawiać. Również właściciel jej części – Nadleśnictwo Lipinki – zadeklarował naprawę swojego odcinka – obiecuje Katarzyniec.

Mieszkańców codziennie będą dowozić  autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Z ulicy Szprotawskiej przez centrum miasta i osiedle przy ul. Żarskiej w kierunku Gryżyc o godzinie 09:30 i 10:30, kurs powrotny –  o godzinie 17:30.

Napisz komentarz »