REKLAMA

Samorząd

Miał pozyskiwać pieniądze. I pozyskuje!

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: nk

Po co się trudzić, po co pisać wnioski o pieniądze z Unii Europejskiej, po co je rozliczać? Wystarczy mieć kolegów w Ratuszu i kasa sama płynie.

Łukasz Matyjasek, dyrektor Żarskiego Domu Kultury, przed objęciem stołka dyrektorskiego zapewniał, że skupi się na pozyskiwaniu środków zewnętrznych (unijnych) dla Żarskiego Domu Kultury. Tymczasem ciągnie kasę nie z UE, a z żarskiego Ratusza. Tylko termomodernizacja sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei kosztuje blisko 900 tys. zł. Pieniądze na realizacje tej inwestycji pochodzą z dotacji celowej dla ŻDK z budżetu miasta. To jednak okazuje się za mało, bo dyrektor chce wymienić również krzesełka, a na to kasy nie ma. A jak nie, to pozyska. też z miasta.

Z kolegami

Z pomocą ponownie przychodzi Ratusz. Nagle, w czasie gdy urzędnicy ciągle mówią o oszczędzaniu i braku pieniędzy choćby na bieżące utrzymanie dróg i chodników, na wymianę krzesełek w Lunie znajduje się 110 tys. zł.

Ł. Matyjasek jest byłym wiceprzewodniczącym Rady Miasta. W wyborach startował z list Dobrego Miasta Lepszego Powiatu, które reprezentuje również Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar odpowiedzialny za kulturę, oświatę i sport oraz radni Dawid Polok, Dominika Rezlerska, Robert Dziadul, Grzegorz Chmielewski, Arkadiusz Lis i Łukasz Rubczyński. DMLP jest w koalicji z Forum Samorządowym, z którego wywodzi się Danuta Madej, burmistrz Żar. Razem w Radzie Miasta mają większość i mogą przegłosować wszystko. Po objęciu stołka dyrektorskiego Ł. Matyjasek zrezygnował z mandatu radnego, ale jak widać ciągle może liczyć na wsparcie kolegów radnych, którzy hojnie wspierają jego inicjatywy.

komentarz »
  1. Jola 2 lipca 2021 14:43 - Odpowiedź

    Trzeba zmienić Burmistrza i władze w spółkach miejskich. Może wówczas będzie szansa na zmiany. Obecny Burmistrz i wiekoszość w Radzie Miasta nic nie zmienią.

Napisz komentarz »