REKLAMA

Samorząd

Chcą rządzić Lipinkami

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Małgorzata Brzyśkiewicz i Dawid Nowakowski zadeklarowali już swój start w wyborach na wójta Lipinek Łużyckich.

Małgorzaty Brzyśkiewicz (36 l.) pracuje w Urzędzie Gminy Lipinki Łużyckie od 2007 roku, od 2015 – jako kierownik referatu administracyjno-gospodarczego, ochrony środowiska i promocji. Z wykształcenia jest magistrem administracji europejskiej. Teraz, po śmierci Michała Morżaka, zdecydowała się kandydować na wójta.

– To nie była łatwa decyzja, tym bardziej, że jeszcze niedawno nikt się nie spodziewał, że znajdziemy się w takiej sytuacji – mówi M. Brzyśkiewicz. – Kiedy odszedł od nas Michał Morżak, mieszkańcy przekonywali mnie, że widzą we mnie potencjał i powinnam zająć miejsce po nim. To wsparcie z każdym dniem rosło. Z racji zajmowanego od ponad 14 lat stanowiska byłam w grupie osób najbardziej zaangażowanych w planowanie inwestycji i odpowiadałam za pozyskiwanie środków na ich realizację. Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść osób, które mi ufają, a pozostałych do siebie przekonać – deklaruje M. Brzyśkiewicz.

Przed nowym wójtem będą nowe wyzwania.

– Musimy przygotować gminę na nową pulę środków unijnych i rządowych. Dlatego zamierzam przeanalizować budżet pod kątem wygospodarowania funduszy na wkład własny niezbędny do starania się o te środki. Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe, to na starcie nie przewiduję żadnych zmian. Będę z pewnością kładła nacisk na profesjonalizm, tak w kwestii bieżących spraw mieszkańców, jak i szeroko pojętego rozwoju gminy – mówi M. Brzyśkiewicz.

Nie zapomni

M. Brzyśkiewicz od urodzenia mieszka w Lipinkach Łużyckich.

– Mojej działalności nie zamierzam ograniczać do miejscowości, z której pochodzę. Ważna jest dla mnie cała gmina. Moja aktualna sytuacja rodzinna i osobista pozwala mi w pełni zaangażować się w pracę, gdyż jestem stanu wolnego – przyznaje M. Brzyśkieiwcz. I dodaje: – Nie jestem typem leniwca, lubię kontakt z ludźmi. Spędzam wolny czas aktywnie, lubię jazdę na rowerze, górskie wyprawy, pobyty nad morzem, jeziorem. Zimą relaksuję się na stokach narciarskich, a wieczorami czytam książki lub wypoczywam na basenie. Zwiedzam, lubię odkrywać nowe atrakcyjne miejsca na spacerach i wycieczkach ze znajomymi i rodziną – opowiada o sobie.

Konkurenci nie śpią

Swój start w wyborach zadeklarował też Dawid Nowakowski (38 l.).

– Zamierzam wystartować w wyborach na wójta – mówiD. Nowakowski, który stanął do rywalizacji z M. Morżakiem w poprzednich wyborach samorządowych.

Z możliwości zawalczenia o fotel wójta nie skorzysta za to Marek Iwlew, były wójt Trzebiela i mieszkaniec gminy Lipinki.

– Nie będę kandydował, a swoje poparcie przekazuje Małgorzacie Brzyśkiewicz i ją będę wspierał – deklaruje M. Iwlew

W gminie Lipinki Łużyckie od piątku, 11 czerwca, obowiązki wójta pełni Małgorzata Reszka (39 l.), dotychczasowa sekretarz gminy, a przez ostatni rok także wicewójt. Ona również zdecydowała się zawalczyć w wyborach.

– Tak, będę kandydować – potwierdza M. Reszka.

Napisz komentarz »