REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Biskup zdecydował

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: jb

Zmiany w parafiach w naszym regionie. Biskup wyznaczył siedmiu nowych proboszczów.

Nowi proboszczowie i administratorzy parafii obejmą swoje urzędy 2 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni ? 25 sierpnia.

Biskup w naszym regionie wyznaczył siedmiu nowych proboszczów. Ks. Adam Firak zostanie proboszczem parafii w Górzynie, ks. Ziemowit Katulski – w Sieniawie Żarskiej, ks. Hubert Relich – w Niwicy, ks. Arkadiusz Rzetecki – w Olbrachtowie, a ks. Mirosław Wnuk – w Złotniku. Wszyscy byli wcześniej administratorami tych parafii.

Z parafii w Bieniowie ks. proboszcz Andrzej Woch zostanie przeniesiony do miejscowości Ługi, a na jego miejsce został wyznaczony ks. Ryszard Walner, który do tej pory pracował w parafii św. Andrzeja Apostoła w Szprotawie. Z kolei nowym proboszczem szprotawskiej parafii zostanie ks. Ryszard Grabarski.

 

Wikariusze i rezydent

Najwięcej roszad będzie w żarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odejdzie z niej ks. Sławomir Szocik, który został wyznaczony do posługi w Zbąszynku, a ks. Jędrzej Polak został przeniesiony do parafii NMP Królowej Polski w Świebodzinie. Nowymi wikariuszami będą tutaj ks. Waldemar Kostrzewski, który ostatnio pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze oraz ks. Arkadiusz Tokarek, który trafi do Żar z Torzymia. Jako rezydenta w tej parafii wyznaczono ks. Grzegorza Kuperskiego, który pracował wcześniej w gorzowskiej parafii NMP Królowej Polski.

Z parafią Miłosierdzia Bożego w Żarach pożegna się ks. Andrzej Pytlik, który został wyznaczony do pracy w parafii św. Mikołaja w Głogowie.

W Żaganiu zmiany dotyczą parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ks. Kamil Obała zostanie przeniesiony do parafii NMP w Kożuchowie, a do Żagania przyjedzie ks. Tomasz Frankiewicz z Kożuchowa.

W Lubsku zmiany zaplanowano w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odejdzie z niej ks. Przemysław Janicki, który został wyznaczony do pracy w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze, a ks. Piotr Ruta zostanie przeniesiony do parafii MB Częstochowskiej w Zielonej Górze. Dodatkowo, ks. Ruta zostanie mianowany też zastępcą dyrektora Diecezjalnej Księgarni i Hurtowni św. Antoniego. Do Lubska na posługę przyjedzie za to ks. Adam Wójcicki z parafii w Deszcznie.

W Szprotawie zmiana będzie w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Opuści ją ks. Damian Drop, który będzie teraz rezydentem parafii w Rokitnie. A do Szprotawy przyjedzie ks. Dawid Klepusiewicz ze Zbąszynka.

Napisz komentarz »