REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dźgnęła się nożem

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

60-latka z Żar próbowała odebrać sobie życie. Kilka razy dźgnęła się nożem, przebiła sobie płuco.

Mieszkanka ul. Piastowskiej kilkukrotnie dźgnęła się nożem (ok. godz. 9.00, w piątek, 18.06.). Była w swoim mieszkaniu. Nieoficjalnie wiadomo, że pomoc wezwał jej znajomy.

– Na miejsce został skierowany patrol policji, który udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej, następnie przekazał ją pogotowiu – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej policji.

Karetka zabrała kobietę na SOR 105. Szpitala Wojskowego, gdzie zrobiono jej drenaż przebitego płuca i odsączono z niego krew. Rany kobiety były na tyle poważne, że przekazano ją do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na Kliniczny Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej. Ze względu na rozległe obrażenia do Zielonej Góry przetransportowano ją medycznym helikopterem.

– Kobieta trafiła do nas z kilkoma ranami kłutymi klatki piersiowej – informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik prasowa zielonogórskiego szpitala. – Poddaliśmy ją serii zabiegów, wciąż przebywa na naszym oddziale i zostanie tu jeszcze przez kilka dni. Jej stan określany jest jako stabilny.

Napisz komentarz »