REKLAMA

Sport

Zostają w IV lidze

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze pokonali 3:2 Polonię Słubice i zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze.

W przedostatniej kolejce tego sezonu (we wtorek, 22 czerwca) Czarni Żagań podejmowali na własnym stadionie piątą drużynę tabeli. W dwóch ostatnich meczach ligi żaganianie musieli wywalczyć co najmniej punkt, aby zapewnić sobie utrzymanie i nie spaść na 16. lokatę (pod warunkiem, że będąca w strefie spadkowej Arka Nowa Sól wygra swoje mecze). Ligowy byt podopieczni Artura Sobczyka zapewnili sobie już we wtorek, z Polonią. Czarni nie zamierzali kalkulować. Wywalczyli aż trzy punkty, a nowosolanie polegli w Gubinie.

Spotkanie z Polonią wcale do łatwych nie należało. Szczególnie w pierwszej połowie goście stworzyli sobie sporo sytuacji do zdobycia goli. Trzykrotnie świetnymi paradami popisał się bramkarz Czarnych, Paweł Czarnecki, broniąc strzały Łukasza Chrostowskiego i Radosława Bednarczyka. Żaganianie odpowiedzieli akcjami Dariusza Łojko i Błażeja Strugaru. W obu przypadkach ich uderzenia obronił bramkarz Polonii. Tuż przed przerwą lot piłki z dośrodkowania z rzutu wolnego Krystiana Chruścickiego przedłużył głową Tomasz Urban, umieszczając ją w siatce. Bramka „do szatni” mocno uskrzydliła miejscowych, którzy poszli za ciosem i po przerwie zdobyli dwa kolejne gole, po akcjach D. Łojko i T. Urbana. Wprawdzie goście nie zamierzali odpuścić i w 85. minucie doprowadzili do stanu 2:3, ale na więcej Czarni im nie pozwolili.

– Chcieliśmy serdecznie podziękować kibicom za doping. Może czasami tego w grze nie widać, ale dzięki wam dajemy z siebie wszytko! Cieszymy się że czwarta liga zostaje w Żaganiu  – mówi Krystian Chruścicki, kapitan żagańskiej drużyny.

Kolejny sezon rusza wyjątkowo szybko, bo już 7 sierpnia.

Napisz komentarz »