Fajterzy na medal

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Znakomicie spisali się wychowankowie Żarskiego Klubu Sportów Walki w Pucharze Polski w Kickboxingu Wojska Polskiego oraz eliminacjach do Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Koszalinie.

Maciej Zembik zdobył Puchar Polski w Kickboxingu Wojska Polskiego i Służb Mundurowych. Reprezentant Żar, na co dzień żołnierz zawodowy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, wygrał wszystkie swoje pojedynki po pełnej dominacji w formule K-1 (w kategorii do 67 kg).

Z kolei jego klubowy kolega, Szymon Jarmolski, uzyskał w Koszalinie awans do Mistrzostw Polski kadetów (do 75 kg), startując w eliminacjach w boksie olimpijskim do Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Podopieczny trenera Łukasza Michalczewskiego pewnie zwyciężył w półfinale, by w finale pokonać reprezentanta  klubu Taurus Goleniów, Filipa Bartoszewicza.

Teraz przed reprezentantem Żarskiego Klubu Sportów Walki przygotowania do sierpniowych finałów Mistrzostw Polski.