REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Utopił się w gliniance

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

To pierwsza ofiara śmiertelna niestrzeżonych kąpielisk w naszym regionie w tym roku.

Glinianka po starej cegielni przy ulicy 3 Maja w Lubsku nie jest popularnym kąpieliskiem. Zarośnięte brzegi i strome zejście zazwyczaj odstraszają amatorów kąpieli, zbiornik nie jest także strzeżony. Niestety w niedzielę (20.06) nie odstraszyły 51-letniego mieszkańca ulicy Nowej w Lubsku, który wybrał się popołudniu na gliniankę razem ze znajomym.

Zniknął pod wodą

Służby ratunkowe o godz. 14.40 zostały zaalarmowane, że 51-letni mężczyzna od ponad 20 minut najprawdopodobniej przebywa pod wodą.

– Na miejsce oprócz strażaków z Lubska przyjechali także strażacy ze specjalistycznych grup w Zielonej Górze i Nowej Soli – mówi Dawid Lewandowski z KP PSP w Żarach. – Na miejscu pracowali ratownicy z WOPR i specjalistyczny sonar. Około godz. 16.30 pod wodę zeszli nurkowie ze straży pożarnej, po 10 minutach odnaleźli ciało. Znajdowało się 5 metrów od brzegu na głębokości około 4 metrów – informuje strażak.

Ze względu na czas przebywania pod wodą i widoczne oznaki śmierci, ratownicy, którzy również byli na miejscu, nie podjęli reanimacji. Sprawę utonięcia bada policja. Wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu.

Napisz komentarz »