REKLAMA

Sport

W Jeleninie polał się szampan!

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po 11 latach Czarni Jelenin wracają do klasy okręgowej! W sobotę, 19 czerwca, podopieczni Pawła Marka we wspaniałym stylu przypieczętowali awans, gromiąc Płomień Czerna aż 8:0.

O awans do okręgówki do ostatniej kolejki „biły się” trzy zespoły: LZS Czarni, Granica Żarki Wielkie i Moczynianka Moczyń. Wszystkie w ostatniej rundzie wygrały swoje mecze. Czarni zgromadzili tyle samo punktów, co Granica, ale mieli lepszy bilans bramkowy.

W sobotnim meczu (19 czerwca) kanonadę rozpoczął już w 3. minucie, Daniel Kuszek. Kolejne gole strzelili: Marek Bogiel (w 25. min.) i Dawid Fusik (w 27. min). Po przerwie ostrzał bramki gości trwał w najlepsze. Po dwa gole dołożyli: Piotr Madeja (w 53 i 65. min), Marcin Szach (w 75 i 80. min) i jednego – Kuszek (w 74. min). Po końcowym gwizdku piłkarze z Jelenina mogli rozpocząć świętowanie awansu. W górę wystrzeliły korki szampanów, race, piłkarze wykonali taniec radości.

– Wracamy do okręgówki po 11 latach. Sezon był ciężki, bo walka o awans trwała do ostatniej kolejki. Chłopcy bardzo chcieli awansować – mówi prezes klubu i jednocześnie główny jego sponsor, Krzysztof Nieradka. – Przed nami ogromne wyzwanie, bo okręgówka to wielki przeskok, zarówno organizacyjny, jak i finansowy. Liczymy na nowych sponsorów i większe wsparcie gminy. Rozgrywki ligowe ruszają 15 sierpnia, więc już teraz czas pomyśleć o 3-4 wzmocnieniach. Musimy ściągnąć kilku doświadczonych zawodników, bo mamy zbyt krótką ławkę. Z drugiej strony nie chcemy jako beniaminek płacić frycowego i spaść po roku. W tym sezonie była chwila słabości i trzy gorsze mecze, ale odrodziliśmy się, wróciliśmy do formy sprzed meczu z Moczynianką Moczyń (0:5).

Napisz komentarz »