REKLAMA

Kultura, Oświata

Wielkie serca motocyklistów

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Motocykliści i żaranie jak zawsze pokazali swoje wielkie serca. Podczas V Charytatywnego Zlotu Motocyklowego zebrano ponad 15 tys. zł.

Żarski Rynek znów wypełnił się ryczącymi maszynami. W niedzielę (20.06.) odbył się V Charytatywny Zlot Motocyklowy. Tym razem pieniądze były zbierane dla Artura Marczaka (51 l.) ratownika WOPR i instruktora nauki pływania z Sieniawy Żarskiej, który walczy z rakiem pęcherza. Zbierano także pieniądze dla 26-letniej Madzi z Gubina, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

– Udało nam się zebrać 15 tys. 500 zł – mówi Izabela Klimas-Niekało, organizatorka zlotu. – Pomimo upałów frekwencja dopisała i jestem bardzo zadowolona – dodaje.

Oprócz tradycyjnej już parady motocykli, która zawsze jest największą atrakcją podczas zlotu, można było smacznie zjeść czy zwiedzić żarski zamek z przewodnikiem. Na aukcję wystawiono też różne przedmioty, ale także i umiejętności – na przykład Olga Białkowska, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku, wystawiła przygotowanie przez siebie kolacji dla dwojga.

– Na przygotowanie kolacji przeznaczę około 150 zł – zapowiedziała O. Białkowska, zachęcając do licytowania. Finalnie kolacja została wylicytowana za 300 zł.

Na zlocie można też było kupić pamiątkowe blaszki i breloki. Wolontariusze upiekli ciasta, które schodziły jak świeże bułeczki.

Napisz komentarz »