REKLAMA

Zdrowie

Kasa dla szpitala

Opublikowano 25 czerwca 2021, autor: bj

Pół miliona złotych na nowy sprzęt otrzymał Szpital na Wyspie w Żarach.

Pieniądze pójdą na zakup kolumny endoskopowej, na potrzeby pracowni gastroskopii i kolonoskopii.

– W szpitalu pracuje dwóch endoskopistów i dzięki nim oraz nowemu sprzętowi będziemy mogli rozwijać pracownię – mówi Jolanta Dankiewicz, prezes Szpitala na Wyspie.

Lekarze endoskopiści, Robert Malczewski i Marek Kupis, będą mogli wykonywać gastroskopię i kolonoskopię za pomocą nowocześniejszego sprzętu.

– Poszerzy to możliwości diagnostyczne chorób nowotworowych przewodu pokarmowego.W przyszłości na tej bazie będziemy mieli szansę rozszerzyć działalność o poradnię gastroenterologiczną – dodaje J. Dankiewicz.

To, co zostanie po zakupach, szpital chce wykorzystać na doposażenie centralnej sterylizatorni.

Sypną kasą

Pół miliona wsparcia szpital otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego. Przy okazji podpisania umowy były podziękowania i obietnice.

– W 2020 r. samorząd województwa przekazał szpitalowi 1 mln 885 tys. zł. Teraz pół miliona. Wiem, że potrzeb jest dużo, dlatego mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja, by szpital w Żarach odwiedzić i wesprzeć. Tym bardziej, że musimy być przygotowani i liczyć się z kolejnymi falami covid – mówiła marszałek Elżbieta Polak.

– Dzięki wcześniej otrzymanym środkom mogliśmy zainwestować w centralną sterylizatornię i system kogeneracji – wyliczał Józef Radzion, starosta

Napisz komentarz »