REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Gryżyce płatne

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Żagania obiecał mieszkańcom kąpielisko na podżagańskich Gryżycach. Będzie, ale nie za darmo. Bilety będą kosztować 5 zł i 2 zł. Ci spoza Żagania zapłacą jeszcze więcej.

Do otwarcia sezonu (sobota, 26 czerwca, godz. 11.00) na stawie nr 5 został tydzień. Kąpielisko ma być strzeżone przez trzech ratowników, o bezpieczeństwo i porządek zadba ochrona. W weekend dno kąpieliska zostało oczyszczone ze śmieci. Zajęli się tym płetwonurkowe z Centrum Nurkowania DARCO Dariusza Drozdka. Wyłowili butelki plastikowe, grille jednorazowe, plastikowe opakowania, ciuchy. Hitem był namiot z linkami i przynętą na ryby.

Droga dojazdowa została w miarę wyrównana, podobnie jak miejsce plażowania. Jest też pomost i ogrodzenie. Nadal nie wiadomo, czy zostanie uruchomiony punkt gastronomii i rekreacji. Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta nikt się nie zgłosił. 

– Ciągle rozmawiamy z potencjalnymi osobami, które mogłyby sprzedawać kiełbaski z grilla, lody czy napoje – mówi burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec. – Po oczyszczeniu dna, woda została pobrana do badania przez Sanepid i uzyskała pozytywną ocenę. Organizacja kąpieliska będzie kosztowała ok. 90 tys. zł.

Tyle że te „luksusy” nie będą za darmo. Bilet wstępu dla mieszkańców Żagania wyniesie 5 zł, dla młodzieży od 13 lat – 2 zł.

– Wyższe opłaty czekają tych, którzy nie są mieszkańcami Żagania, cennik jest jeszcze w fazie ustaleń – zastrzega A. Katarzyniec.

Napisz komentarz »