REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Mieszkańcy odwołają władzę?

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Obecny burmistrz Żagania i jego radni tak boją się utraty władzy, że nawołują mieszkańców do bojkotu referendum w sprawie ich odwołania, w niedzielę, 27 czerwca.

Po ogłoszeniu referendum przez komisarza wyborczego, Urząd Miasta i komitet referendalny mają obowiązek poinformowania mieszkańców o jego terminie i obwodach do głosowania.

– Niestety, nie widać tych 70 obwieszczeń, które miasto powinno rozwiesić. Za to są liczne plakaty nawołujące do bojkotu referendum, naklejone na polecenie burmistrza – mówi Tomasz Szewczyk z komitetu referendalnego. – Mało tego, zajęły one całą powierzchnię na pięciu dodatkowych tablicach, postawionych w mieście przez ZGM. Zgodnie z kodeksem wyborczym, miały się na nich znaleźć również plakaty komitetu referendalnego, informujące o słuszności referendum. Burmistrz zadbał o to, abyśmy takiego miejsca nie dostali.  Mało tego, plakaty z hasłami „Nie idę. Nie daj się nabrać. Żagań miastem dobrze kierowanym” nie miały informacji, kto jest ich autorem. To też niezgodne z prawem.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 549

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
komentarz »
  1. Ola 25 czerwca 2021 21:29 - Odpowiedź

    Niestety ale Zagan jest miastem w ogóle nie kierowanym!
    A Katarzyniec wart Marchewki!

Napisz komentarz »