Puchar dla Dzikowic

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

W finale Pucharu Polski na szczeblu żagańskiego podokręgu klasy B, Raptus Dzikowice pokonał Iskrę Fiamp Wymiarki 3:1. Przed meczem zasłużeni działacze otrzymali odznaczenia od władz Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Raptus już w 3. minucie mógł objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Cyprian Żuberek. Po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Piłkarze z Dzikowic zmarnowali jeszcze jednego karnego, trafiając w słupek. Mieli jednak więcej sytuacji strzeleckich. Po jednej z nich, objęli prowadzenie w 42. minucie, po strzale Patryka Szczapa. Iskra nie zamierzała tanio sprzedać skóry. Wyrównała w drugiej połowie, za sprawą Adriana Idźkiewicza. Piłkarze z Wymiarek cieszyli się remisem tylko pięć minut, bo w 80. minucie drugiego gola dla Raptusa zdobył E. Szczap. Rywale odkryli się, dążąc kolejny raz do remisu. W ostatnich sekundach kropkę nad „i” postawił C. Żuberek, ustalając wynik na 3:1 i puchar powędrował do Dzikowic.

Zasłużeni nagrodzeni

Finałowe spotkanie dwóch najlepszych drużyn tegorocznej edycji Pucharu Polski w żagańskiej klasie B (w środę, 16.06.) poprzedziło wręczenie odznaczeń zasłużonym działaczom lokalnych klubów piłkarskich. Wręczył je przed meczem Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. I tak, Brązowy Medal Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Mieczysław Dominik, wieloletni działacz Czarnych Jelenin i żagańskiego podokręgu. Złota Odznaka Honorowa PZPN powędrowała do Dariusza Jakubasa, który przez 15 lat był przewodniczącym żagańskiego podokręgu.

– Pewien etap się skończył, czas na kolejny. Będąc członkiem zarządu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, zostałem delegatem związku ds. bezpieczeństwa w rozgrywkach szczebla centralnego. Jestem też obserwatorem ligowych spotkań, więc tych obowiązków i dalekich wyjazdów na mecze po całej Polsce będzie sporo – mówi D. Jakukas.

Brązową odznakę PZPN otrzymał Mariusz Krugły, wiceprezes KP Tomaszowo i nowy szef żagańskiego podokręgu, z kolei medalem za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej uhonorowano Wiesława Balaka, prezesa Moczynianki Moczyń i zarazem zastępcę przewodniczącego podokręgu.