REKLAMA

Sport

Żelazne Konie przy piłce

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Stacjonujący w Żaganiu amerykańscy żołnierze z grupy brygadowej „Iron Horse” rozegrali towarzyski mecz na Arenie z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego. Padł remis 2:2.

W żagańskich koszarach, w ramach rotacji, obecnie przybywa kolejna grupa żołnierzy USA. Tym razem są to żołnierze z 1. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej zwanej „Iron Horse”, czyli Żelazne Konie. W środę, 16.06., pograli w piłkę z reprezentacją Urzędu Marszałkowskiego, którą wsparł żagański radny, Jakub Witek oraz starosta Henryk Janowicz.

– Pokazaliśmy, że nie tylko jesteśmy dobrzy w koszykówkę, ale i piłkę nożną – mówi z uśmiechem kpt. Scott Stafford. – Bardzo nam się podoba tutaj w Żaganiu. To miasto pełne zabytków, których u nas w Ameryce nie ma zbyt dużo. Jesteśmy zauroczeni pałacem, wieżą widokową czy waszymi kościołami. Pokochaliśmy nie tylko waszą pizzę, ale szczególnie schabowego z ziemniakami i kapustą oraz smaczne zupy. Niezwykłym miejscem jest Muzeum Obozów Jenieckich i historia Wielkiej Ucieczki z żagańskiego Stalagu Luft III, którą do tej pory znaliśmy tylko z amerykańskiego filmu.

Napisz komentarz »