REKLAMA

Kultura, Oświata

Żary znów zaryczą

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

To już V Charytatywny Zlot Motocyklowy w żarskim Rynku. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to największa z imprez, jakie do tej pory się odbyły.

W niedzielę (20.06) od godz. 12, po roku przerwy, miasto znów wypełni się setkami motocyklistów, a wszystko po to, by wesprzeć chorego na raka Artura Marczaka z Sieniawy Żarskiej i Madzię z Gubina, która walczy z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Będzie się działo

– Przygotowaliśmy wiele atrakcji – mówi Izabela Klimas-Niekało, organizatorka zlotu. -W pomoc zaangażowało się bardzo wiele osób, liczymy, że frekwencja też dopisze.

Oprócz tradycyjnej już parady motocykli, która przejedzie ulicami Żar, będzie też można zwiedzić zamek, kupić pyszne ciasto czy pamiątkowy drewniany brelok.

Będzie też pokaz dziecięcej drużyny z OSP Dębinka, będą licytacje i zabawy, pamiątkowe kubki i ciuchcia, można będzie też spotkać Marcina Strzeleckiego, scenarzystę filmowego.

Jestem wzruszony

Na zlocie pojawi się też Artur Marczak, dla którego m.in. będą zbierane pieniądze. Dzień wcześniej w sobotę, będzie obchodził 51. urodziny.

– Jestem wzruszony tym, że ludzie chcą mi pomóc. Bardzo wszystkim dziękuję, to dla mnie wiele znaczy. Nie mogłoby mnie zabraknąć na takim wydarzeniu – mówi Artur, który od jesieni 2020 roku choruje na raka pęcherza.

Wcześniej sam wielokrotnie brał udział w zlotach i zabezpieczał je jako ratownik.

Napisz komentarz »