Budowlani lepsi od Mieszka

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: sj

Młodzież z Lubska stoczyła wyjazdową batalię z Mieszkiem Konotop. Gospodarze walczyli ambitnie, ale Budowlani byli po prostu lepsi.

Do 30. minuty Budowlani mieli z osłabionym Mieszkiem sporo problemów (brakowało m.in. Michała Bajona, Bartka Drążka i Krystiana Głowani). Lepiej operowali co prawda piłką, ale groźniejsi pod bramką byli miejscowi. Najpierw niezdecydowanie stoperów Lubska wykorzystał Konrad Harasimowicz. Chwilę później na 2:0 powinien podwyższyć Kacper Ławecki, ale kapitalną interwencją popisał się Szymon Kondycki. Nie minęło kilka minut, a Adam Bajon biegł sam na sam z bramkarzem Budowlanych. Dogonił go jednak Tymoteusz Dynowski. Goście wyrównali po strzale lewą nogą Dawida Walczaka. Tuż przed końcem pierwszej odsłony „Dżodżo” huknął jeszcze raz. Bartek Kurpas wypluł piłkę przed siebie, a z bliska do siatki wpakował ją Patryk Kozioł. W drugiej połowie Mieszko praktycznie nie istniał. Budowlani wbili trzy gole (jednego Marcin Piech i dwa Kuba Borysiewicz), ale powinni zdecydowanie więcej.

– Nie ukrywam, że celujemy w trzecie miejsce. Chcemy mocno powalczyć w dwóch ostatnich meczach z Promieniem i Łęknicą. To byłoby fajne ukoronowanie sezonu ? mówi Robert Ściłba, szkoleniowiec Budowlanych.

W ten weekend Mieszko odpoczywa, bo arcyważne spotkanie z Chynowianką zagrał awansem 2 czerwca. Podopieczni Krystiana Głowani wygrali 4:0, ale zespół z Zielonej Góry dość nieoczekiwanie odrobił tę porażkę, wygrywając z faworyzowaną Łęknicą.

Mieszko Konotop – Budowlani Lubsko 1:5 (1:2)

Bramki: Harasimowicz (13. min) – Walczak (28. min), Kozioł (45. min), Piech (70. min), Borysiewicz (78. i 79. min)

Mieszko: Kurpas – Hamrol, Zieliński, Wieczorek (od 78. min Kucharski), Wojt (od 46. min Śliwiński), Siuzdak, Kwiatkowski, Kurzyński, Harasimowicz, Ławecki

Budowlani: Kondycki – Voitsekhovskyi, Siwik, Skrobania, Kozioł (od 61. min Borysiewicz), Dynowski (od 80. min Kajetańczyk), Walczak, Gawron, Piech, Borowski (od 75. min Oliasz), Romanowski

Kartki: Siuzdak (Mieszko)