REKLAMA

Samorząd

Policzone dni prezesa?

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Juz za tydzień kończy się kadencja Dariusza Frejmana na stanowisku prezesa żagańskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji. I wszystko wskazuje na to, że rada nadzorcza spółki ogłosi konkurs.

W mieście plotkuje się, że dni Frejmana są policzone. Ponoć burmistrz jako właściciel spółki MZK ma nowego kandydata na jego miejsce i rada nadzorcza ogłosi konkurs, choć mogłaby przedłużyć kadencję dotychczasowemu prezesowi.

– Czy Dariusz Frejman będzie prezesem rady nadzorczej? To nie do mnie pytanie. 26 czerwca zbierze się zgromadzenie wspólników, które oceni jego pracę na stanowisku prezesa i podejmie decyzję, co dalej – mówi „Regionalnej” burmistrz Andrzej Katarzyniec.

Burmistrz nie chce oceniać kadencji prezesa, który kierował spółką MZK od 2017 roku.

Sam Frejman ocenia ją bardzo dobrze.

– Zrobiłem bardzo wiele. Załoga bardzo chce, abym został, ale to nie ode mnie zależy  – mówi. – Mam ciekawe pomysły na rozwój spółki w kolejnej kadencji. Ja jestem facetem do wynajęcia. Wszystko zależy od decyzji rady nadzorczej spółki i pana burmistrza.

Przypomnijmy, ostatni rok był dla Miejskiego Zakładu Komunikacji najgorszym w jego historii. Spółka zakończyła go ze stratą ponad 727 tys. zł.  W porównaniu z poprzednim rokiem, MZK sprzedał o 760 tysięcy biletów mniej. Wszystko przez pandemię i ograniczenie lub zawieszenie kursów autobusowych na większości tras. Frejman zarabia miesięcznie ponad  11 tys. zł.

Napisz komentarz »