REKLAMA

Kultura, Oświata

Bez konkurencji

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: bj

O zachowanie swoich posad walczyć będą dyrektorzy trzech powiatowych szkół. Nikt nie zdecydował się stanąć z nimi w szranki.

O dyrektorskie fotele w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach oraz w Zespole Szkół Technicznych w Lubsku powalczą ich dotychczasowi dyrektorzy.

-Termin składania ofert minął 11 czerwca i do tego czasu otrzymaliśmy trzy oferty – mówi Bartłomiej Kubiak, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Żarach, który zasiądzie w komisji konkursowej jako jej przewodniczący.

Obecnie spośród trójki szefów szkół najdłużej, bo od niemal 30 lat (funkcję objął we wrześniu 1991r.), urzęduje Krzysztof Neska z ZSE. Z kolei Robert Nowaczyński w 2002 r. został dyrektorem Samochodówki, a gdy została ona przekształcona w CKZiU w 2016 r., wygrał konkurs na stanowisko dyrektora. Do czwartej kadencji przymiarki robi Alicja Czerniawska, dyrektorka ZST w Lubsku. W szkole na stanowisku dyrektora pracuje od 2006 r.

Kandydaci staną przed komisją, w skład której wejdzie 3 przedstawicieli powiatu, 3 – kuratorium, po 2 – z rady pedagogicznej szkoły i rady rodziców oraz po jednym przedstawicielu związków zawodowych, o ile takie w szkole funkcjonują.

Posiedzenie komisji konkursowej zaplanowane jest na 22.06.

Napisz komentarz »