REKLAMA

Samorząd

Wesołe jest życie emeryta

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: nk

Danuta Madej od ponad roku pobiera emeryturę – 6 tys. zł miesięcznie. Jako burmistrz zarabia ok. 11 tys. zł co miesiąc. Nie ma więc co się dziwić, że ma czas i pieniądze, żeby korzystać z uroków życia.

Danuta Madej, burmistrz Żar, pochwaliła się na Facebooku, że wybrała się nad Bałtyk pojeździć na rowerze nadmorskimi ścieżkami. Mimo że od zeszłego roku jest już emerytką, to kondycji mogliby jej pozazdrościć dużo młodsi.

Z pewnością nie bez wpływu jest wysokość dochodów pani burmistrz. Gdy przeciętny emeryt w Polsce ma do dyspozycji miesięcznie ok. 2 tys. zł, to D. Madej może się pochwalić dochodami niemal 10-krtonie większymi.

Niech się uczy

Plusów z nadmorskiej rowerowej wycieczki pani burmistrz może być więcej niżtylko ładowanie akumulatora przed powrotem do ciężkiej pracy.Niektórzy liczą, że D. Madej cenną wiedzę nabytą nad Bałtykiem wcieli w życie na żarskim podwórku.

– Dobrze, że pani burmistrz pojechała nad morze zobaczyć, jak powinny wyglądać ścieżki rowerowe. Niech się uczy, bo na naukę nigdy nie jest za późno – mówi Adrian Jaworski, żarski radny z PiS.

– Chciałabym, żeby mieszkańcy Kunic i Zawiszy Czarnego mogli tak bezpiecznie dojechać ścieżkami rowerowymi do centrum miasta, jak pani burmistrz jeździła sobie nad morzem – mówi Edyta Gajda, radna Tobie i Miastu.

– Zapraszamy panią Madej na przejażdżkę po żarskich szlakach rowerowych – dodają radni.

A że ścieżki rowerowe, którymi poruszają się mieszkańcy Żar, są brudne, niebezpieczne i kończą się w najmniej oczekiwanych miejscach, to widać gołym okiem.

Napisz komentarz »