REKLAMA

Sport

Filip idzie w ślady Hurkacza

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Filip Gorczyca z Żar wygrał Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (do lat 14) im. Wiesława Gąsiorka w Poznaniu.

To największy sukces 14-letniego wychowanka żarskiej Klubu Tenisowego, którego ojcem i zarazem trenerem jest Piotr Gorczyca, prowadzący szkółkę „Smecz”.

– Filip uprawa tenis od 5. roku życia. Wierzę, że wygrana w poznańskim turnieju będzie początkiem drogi do wielkiego tenisa – mówi P. Gorczyca.

Filip to wielokrotny medalista Mistrzostw Województwa Lubuskiego w różnych kategoriach wiekowych, dwukrotny zwycięzca Turnieju Narodowy Dzień Tenisa na Stadionie Narodowym, półfinalista i finalista turniejów ogólnopolskich.

Zawody w Poznaniu były jego pierwszym wygranym turniejem ogólnopolskim. Sukces tym większy, bo bez straty seta we wszystkich czterech meczach. W pierwszej rundzie Filip (obecnie nr 24 w Polsce w rankingu młodzików) miał wolny los. W  drugiej pewnie pokonał 6:0, 6:1 Tadeusza Lamcha z KS Warta Poznań, podobnie jak w ćwierćfinale 6:1, 6:1 –  Szczepana Kaczanowskiego z Bałtyk Tennis Club Koszalin. W półfinale żaranin rozprawił się 6:4. 6:2 z Maksimem Suprunem, a w zwycięskim finale 6:1, 6:4 odprawił z kwitkiem Antoniego Biczyka (obaj rywale z Warszawianki Warszawa).

Zawodnik KT Żary na stałe zapisał się w historii poznańskiej imprezy i przy dacie 2021 w galerii zwycięzców i finalistów tego turnieju będzie widnieć jego nazwisko.

– A nazwiska są tam nie byle jakie, bo choćby Hubert Hurkacz, który przegrał finał tego turnieju w 2010 czy Kacper Żuk i Michał Dembek, czołowi tenisiści i reprezentanci Polski – dodaje z dumą pan Piotr.

Napisz komentarz »