REKLAMA

Sport

Nikt ich nie przerzuci

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy dyskobole pokazali, że należą do najlepszych młodzików w Polsce.

Tym razem podopieczni Zygmunta Szwarca zdominowali Ogólnopolski Memoriał Lekkoatletyczny w Jeleniej Górze (13 czerwca), zajmując całe podium. Wygrał Hubert Trościanka (56.54 m) przed Michałem Pigdanowiczem (54.23 m) i Dylanem Karczewskim (52.51 m).  Kolejny wychowanek Uczniaka Szprotawa – Michał Suchecki – uzyskał wynik 41.10.

W kategorii do lat 18 Wojciech Lewkowicz ustabilizował formę na bardzo wysokim poziomie i niewiele mu zabrakło, aby posłał dysk na magiczną odległość 60 m. Do zwycięstwa  w konkursie wystarczyła odległość 57 m.  Wojtek był bezkonkurencyjny również w kuli, zdobywając złoty medal z wynikiem 16.01.

Jako ostatni w Jeleniej Górze rywalizowali oszczepnicy. Hubert Trościanka w oszczepie do 600 g ustanowił nowy rekord życiowy (51.92) i drugi wynik w Polsce. Jeszcze bardziej smakowało zwycięstwo Sebastiana Chudzika. Wychowanek Uczniaka w kategorii open pokonał najlepszego oszczepnika w kraju, z którym wkrótce będzie walczył na Mistrzostwach Polski do lat 23. Chudzik posłał oszczep na odległość 59.12.

Napisz komentarz »