REKLAMA

Sport

„Dream Team” w Żaganiu

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Znamy już cały skład żagańskiego WKS-u Sobieski na nowy sezon! W zespole jest aż ośmiu nowych siatkarzy.

Drużyna Krzysztofa Dobka ma dwóch nowych rozgrywających. To Maciej Kowalski (ostatnio – Czarni Radom) i Wojciech Kwiecień (ostatnio grał w drugoligowej Enei Kozienice). W środku pod siatką staną: Marcin Bachmatiuk (ostatnio grał w Pile, wcześniej – m.in. w Jastrzębskim Węglu) oraz Piotr Jedliński (drugoligowy MKS Andrychów). W roli libero Grzegorza Kuklę zastąpi Bartosz Odwarzny, ostatnio grający w Astrze Nowa Sól, zdaniem wielu – najlepszy zawodnik na tej pozycji w całej lidze. Po trzech latach przerwy, do Sobieskiego wraca przyjmujący Alan Goltz, który w żagańskim zespole grał w sezonie 2016-18, będąc jednym z jego liderów.  Kolejnym nowym przyjmującym jest Maciej Kleinschmidt. Ostatnio grał w Treflu Gdańsk, a wcześniej – w Astrze Nowa Sól. Ostatnim nabytkiem jest Kacper Czyżak, który wzmocni Sobieskiego w ataku (ostatnio Eco-Team AZS-Stoelzle Częstochowa). Klub prowadził rozmowy z utalentowanym Sebastianem Wójcikiem, synem Krzysztofa, wychowanka żagańskiego klubu i reprezentanta Polski, obecnie trenera.  Obie strony nie doszły jednak do porozumienia.

Dodajmy, że w Sobieskim został trzon drużyny: Piotr Sajdak,  Hubert Mańko, Patryk Kozdroń, Miłosz Zasłonka, Aleks Kłysz, Jakub Jezierski i Mikołaj Głowacki.

Na papierze skompletowali najsilniejszy skład od czasów awansu do II ligi. Można powiedzieć, że „dream team”.

– Chcielibyśmy powalczyć o I ligę.  Parkiet zweryfikuje te plany. Póki co, w sierpniu przemeblowany zespół czeka zgrupowanie w Świnoujściu – mówi Artur Chaberski, drugi trener i wiceprezes żagańskiego klubu.

Napisz komentarz »