REKLAMA

Gospodarka

Drogie, bo polskie

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Gdyby maliny sprzedawać na sztuki, to każdy owoc kosztowałby 20 groszy!

Ceny warzyw i owoców na żarskim targowisku do najniższych nie należą. Handlujący nie ukrywają, że niektóre warzywa i owoce na targu się jeszcze nie pojawiły, bo ich ceny byłyby tak wysokie, że nikt nie chciałby tego kupić.

– Za maliny trzeba by płacić przynajmniej 40 zł za kilogram – mówi Kamila z Żagania, handlująca na targowisku w Żarach przy ul. Lotników. – Nawet tego nie bierzemy z hurtowni, bo nikt by nie kupił. Wszystko inne ma w miarę dobre ceny, więc ludzie chętnie kupują na przykład młode polskie ziemniaki po 3,80 zł za kilogram czy piękne duże kapusty po 5 zł za głowę – wyjaśnia.

Wciąż bardzo drogie są czereśnie, w zależności od kraju pochodzenia trzeba za nie zapłacić od 17 zł za greckie do nawet 34 zł za polskie. To już niemal koniec sezonu na szparagi. Pęczek zarówno białych, jak i zielonych to koszt 4,5 zł. Za to sezon na truskawki trwa w najlepsze. Za kilogram trzeba zapłacić od 7,90 zł do ponad 10 zł. Za pęk rabarbaru handlowy wołają 5 zł. Młody polski czosnek to wydatek 3 zł za głowę. Młoda polska cebula kosztuje 7 zł za kg.

Napisz komentarz »