Zorza w klasie A!

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Historyczny awans do klasy A wywalczyli piłkarze Zorzy Brzeźnica. Podopieczni Pawła Najdka postawili kropkę nad „i” w niedzielę, 13 czerwca, wygrywając w Witkowie 3:1.

Gole dla Zorzy zdobyli Krzysztof Sowiński i Wojciech Toczka. UKS Witków tanio skóry nie sprzedał. Goście objęli prowadzenie po strzale Sowińskiego w pierwszej połowie, ale miejscowi zdołali wyrównać. Tuż na początku drugiej odsłony, w 48. minucie bramkę na 1:1 zdobył Damian Chodor.  Brzeźniczanie nie zamierzali się zadowolić remisem. W 66. minucie do siatki znowu trafił niezawodny Sowiński. Wynik ustalił sześć minut przed końcem regulaminowym czasem gry Wojciech Toczka. Po końcowym gwizdku polały się szampany, piłkarze i działacze wykonali taniec radości.

– To historyczny awans do klasy A, pierwszy od czasu reaktywacji klubu, który zawiesił działalność w latach 90. XX w. Bardzo się cieszymy, tym bardziej, że ten sukces osiągnęliśmy bez armii zaciężnej – mówi Paweł Najdek, trener Zorzy. – Trzon drużyny tworzą zawodnicy, którzy wcześniej trenowali w zespole juniorów młodszych. Szkolenie dziś procentuje. Mamy utalentowanych wychowanków, których stać na skuteczną walkę również klasę wyżej.

W niedzielę, 20 czerwca, piłkarze Zorzy zagrają w derbach gminy Brzeźnica ostatni mecz ligowy. Na własnym boisku podejmą lokalnego rywala – Piasta Wichów. Przed pierwszym gwizdkiem, działacze żagańskiego podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej wręczą im puchar za awans do klasy A. Początek – godz. 13.00.