Jest gra, są wyniki!

Opublikowano 18 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze MKS-u Czarni Żagań 195. W sobotę, 12 czerwca, rozgromili na własnym boisku Tęczę Krosno Odrzańskie 5:0.

Spotkanie z przedostatnią w tabeli Tęczą podopieczni Artura Sobczyka musieli po prostu wygrać, aby myśleć o zachowaniu IV ligi dla Żagania. Rywal to jedna z najsłabszych drużyn IV ligi. W 33. meczach krośnianie stracili aż 120 goli i już nie mają szans na utrzymanie. Czarni nie mieli najmniejszych problemów ze zdobyciem trzech punktów. Od początku zdominowali rywali, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką Tęczy. Kanonadę rozpoczął w 13. minucie Błażej Strugaru, który wykorzystał świetne zagranie kolegów. W środku pola Krystian Chruścicki uruchomił prawą stroną Zbigniewa Mastalerza, który uciekł obrońcom. Gdy golkiper Tęczy wyszedł z bramki, Mastalerz podał lepiej ustawionemu Strugaru, który strzałem z 16 metrów umieścił piłkę w siatce. Na 2:0 podwyższył Dariusz Łojko strzałem z 5 metrów pod poprzeczkę, finalizując świetne podanie Tomasza Urbana.

W drugiej połowie Czarni co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Tęczy. Świetny mecz rozegrał również Janusz Szkarapat, który w ciągu zaledwie trzech minut zdobył aż dwa gole i to w ten sam sposób. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Chruścickiego i strzale głową w podbramkowym zamieszaniu. Wynik w 65. minucie ustalił B. Strugaru, któremu piłkę wyłożył Mastalerz. Napastnik po pięknej indywidualnej akcji i minięciu kilku obrońców jak tyczki, nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Tęczy.

– Seria zwycięstw to efekt zmiany trenera. Wiemy, co mamy grać, konsekwentnie realizujemy przedmeczowe założenia trenera – powiedział po spotkaniu B. Strugaru, który w dwóch ostatnich meczach zdobył w sumie trzy gole. – Strzelamy bramki po prostopadłych piłkach z boków oraz dobrze wykonywanych stałych fragmentach gry. W drużynie jest bardzo dobra atmosfera, ale po serii wygranych nie spoczywamy na laurach. Chcemy wygrać wszystkie trzy ostatnie mecze tego sezonu, aby zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Nie oglądamy się na rywali, nie bawimy się w matematykę i nie liczymy punktów, potrzebnych do utrzymania.

Dodajmy, że w ciągu tygodnia żagańscy piłkarze wygrali trzy mecze i zdobyli 9 punktów, dzięki czemu uciekli ze strefy spadkowej (do klasy okręgowej spadają cztery ostatnie drużyny – red.). Nad 16. w tabeli Arką Nowa Sól Czarni mają już sześć punktów przewagi i są coraz bliżej utrzymania się w IV lidze.

MKS Czarni Żagań 1957 – Tęcza Krosno Odrzańskie 5:0 (2:0)

bramki: Błażej Strugaru dwie (13 i 65. min), Janusz Szkarapat dwie (58 i 60. min), Dariusz Łojko (25. min)

MKS Czarni: Czarnecki – Szczęch, J. Szkarapat, Kowalski, Jakubas, Mastalerz, Chruścicki, W. Glanc, Urban – Łojko, Strugaru (od 78. min Ł. Jeżak)