REKLAMA

Zdrowie

Zmiany w 105.

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: jb

16 pacjentów z koronawirusem leży na oddziale covidowym 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

Oddział covidowy jest teraz tylko w Żaganiu. Na 76 łóżek, w ostatniej dobie zajętych było 16. Trzech pacjentów było podpiętych do respiratorów.

W Żarach takiego oddziału już nie ma. Żarska interna wróciła do normalnej pracy. Jest tam 28 łóżek. Wszystkie są zajęte.

W tym tygodniu wojewoda podjął decyzję, by jedno łóżko dla osób z podejrzeniem koronawirusa zabezpieczyć na SOR w Żarach. Takie łóżko izolacyjne jest potrzebne w przypadku podejrzenia zakażenia albo potwierdzonego pozytywnego wyniku u już przyjętej osoby. Chodzi o to, żeby odizolować ją od pozostałych. Docelowo zakażeni kierowani będą potem na oddział w Żaganiu. W sali izolacyjnej przygotowany jest także jeden respirator.

 

Przeniosą pracownię

Do pełnej pracy powraca prawie cały szpital w Żarach. Na otwarcie czeka jeszcze pracownia endoskopii. Znajdzie się w nowym miejscu – w budynku 5A, czyli części dobudowanej chirurgii. Pracują tam już oddziały chirurgiczny z pododdziałami onkologicznym i urologii, docelowo będzie tam także OIOM i właśnie pracownia endoskopii.

W Żaganiu, wyłączone dla pacjentów są oddziały szpitalne, czynne są za to wszystkie poradnie i pracownie.

Napisz komentarz »