REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Łódka szła na dno

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: mk

Chwile strachu przeżyła nastolatka z Żar, której łódka zaczęła nabierać wody w stawie przy alei Jana Pawła II.

Po stawie w parku można pływać łódkami. Atrakcja jest dostępna tylko od czasu do czasu. Ostatnio można było z niej skorzystać w sobotę, 5.06., podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Niestety, przyjemnie nie będzie tego wspominać nastoletnia dziewczynka. Łódka, do której weszła, niebezpiecznie się przechyliła i szybko nabierała wody. Na pomoc podbiegli stojący w pobliżu mężczyźni.

Łódki, które pływają po stawie, znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku.

– Pracownik zawsze jest na miejscu – zapewnia Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW w Żarach. – Pilnuje porządku i kolejności, a także by łódki nie były wypożyczane dzieciom. To rodzic jest odpowiedzialny za to, żeby najpierw weszło dziecko, a potem on. Nasi pracownicy mają zabronione kogokolwiek dotykać. Teraz są takie czasy, że wolałem podjąć taką decyzję, niż potem się z tego tłumaczyć – komentuje A. Markulak.

Do łódek wchodzi się bezpośrednio ze schodków. Nie ma tu specjalnego pomostu. Na szczęście tym razem nieszczęścia udało się uniknąć. Dziewczyna najadła się strachu i zmoczyła ubrania.

Cztery łódki wraz z dwiema przyczepkami do ich transportu kosztowały 20 tys. zł. Na co dzień zamknięte są w parkowym folwarku.

Napisz komentarz »