REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wypadek w Swiss Krono

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: bj

Taśmociąg w Swiss Krono wciągnął rękę pracownika. Mężczyzna trafił do szpitala.

Wezwanie do 37-letniego pracownika Swiss Krono, który uległ wypadkowi w pracy, otrzymało 3.06. pogotowie ratunkowe.

– Z wyjaśnień wynika, że do wypadku doszło podczas pracy przy taśmociągu, który wciągnął rękę poszkodowanego. Został odwieziony na SOR 105 Szpitala Wojskowego – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Z pytaniami o szczegóły zwracamy się do Swiss Krono.

– Nasz pracownik uległ lekkiemu wypadkowi podczas rozruchu jednego z taśmociągów. Ambulans zabrał poszkodowanego chwilę po zdarzeniu. W tej chwili przebywa na zwolnieniu lekarskim – mówi Jarosław Masina, rzecznik prasowy Swiss Krono.

Zapewnia, że trwa wyjaśnianie przyczyn.

– Dla nas najważniejsze jest to, że funkcje ręki zostały zachowane, jesteśmy cały czas w kontakcie z naszym pracownikiem i liczymy na jego szybki powrót do zdrowia i w nasze szeregi. Takie sytuacje uświadamiają nam, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa wymaga systematycznego rozwoju i kontroli – komentuje J. Masina.

 O wypadku nic nie wiedzą w Państwowej Inspekcji Pracy.

– Nie byliśmy o tym informowani. Pracodawca nie zgłaszał wypadku, natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że wypadek będzie kwalifikowany jako tzw. „lekki”, czyli powodujący czasową niezdolność do pracy.  W takiej sytuacji obowiązek ustalenia okoliczności zdarzenia spoczywa na pracodawcy, a dokładnie zespole powypadkowym powołanym przez pracodawcę – komentuje Jerzy Łaboński, okręgowy inspektor pracy.

Napisz komentarz »