REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Rolnicy w sutannach?

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: bj

Można nie być rolnikiem i zupełnie za darmo dostać ziemię? Można! Wystarczy być proboszczem, złożyć papiery i trochę poczekać.

Dwie parafie z gminy Lubsko wzbogaciły się o hektary ziemi. Dostały je za friko od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawna Agencja Nieruchomości Rolnych). Zdecydował o tym wojewoda lubuski.

– Wojewoda przekazał parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górzynie prawo własności nieruchomości rolnej o powierzchni niespełna 2,5 ha – informuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody.

Okazuje się, że te 2,5 ha to tak na dokładkę, bo już wcześniej wojewoda zdecydował o przekazaniu parafii trzech innych działek o łącznej powierzchni ponad 10,5 hektara. To razem 13 ha ziemi, o jakie wzbogaci się parafia z Górzyna.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 438

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »