REKLAMA

Sport

Dźwignie i duszenia na medal

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: nk

Dwa złota, srebro i brąz zdobyli zawodnicy klubu brazylijskiego jiu jitsu Berserkers Team Żary podczas XI Pucharu Polski rozegranego w Luboniu pod Poznaniem.

Berserkers Team działa w Żarach od września ubiegłego roku. Treningi odbywają się w sali przy pl. Kardynała Wyszyńskiego.

– W klubie trenuje 14 zawodników w wieku od 13 do 51 lat. Brazylijskie jiu-jitsu należy do sportów chwytanych takich jak zapasy lubjudo. Żeby zacząć je uprawiać, nie trzeba mieć doświadczenia w sportach walki – mówi Robert Kuratczyk, prezes klubu.

 Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 20.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej poznać ten sport. Staramy się prowadzić treningi przystosowane dla każdej osoby, zarówno posiadającej doświadczenie, jak i jego brak – dodaje R. Kuratczyk.

W sobotę (5.06) odbyły się zawody o XI Puchar Polski w Luboniu. Zawodnicy żarskiego klubu przywieźli z tej imprezy kilka medali. Złoto w kategorii do 91,5 kg niebieski pas zdobył Robert Kot. Również złoto w kategorii do 97,5 kg niebieski pas wywalczył Dariusz Kwiatkowski. Srebro w kategorii do 97,5 kg biały pas zdobył Marek Krzywicki, a brąz w kategorii do 91,5 kg niebieski pas – Piotr Litkowiec.

Napisz komentarz »