REKLAMA

Samorząd

Żary zmarnowały swoją szansę

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Nietrafione inwestycje i źle wydane publiczne pieniądze. – Urzędnicy nie wychodzą z Ratusza, nie znają Żar – mówi Rafał Szymczak, regionalista i społecznik.

Rafał Szymczak to żarski historyk i regionalista. W rozmowie z „Regionalną” opowiada o miejskich bublach i o tym, co można było zrobić lepiej i taniej.

„Regionalna”: Czy na żarskich ulicach widoczne są błędy urzędników?

Dr Rafał Szymczak, regionalista i społecznik: Urzędnicy zapewniają sobie strefę komfortu, ważne jest tylko to, żeby się dobrze czuli, a niekoniecznie jest to dobre dla miasta. Folwark jest tego przykładem. Poszli tam wzdłuż linii najmniejszego oporu. Były hałasy i skargi na ulicy Cichej, no to przenosimy stoły na folwark. Były problemy z ławkami na ulicy Śródmiejskiej, więc je częściowo zlikwidowano. Miasto, a właściwie śródmieście, jest opanowane przez miłośników tanich alkoholi. I przenoszenie wszystkiego na folwark nie jest rozwiązaniem. Zainwestowano w monitoring, utrzymujemy straż miejską, gdzie są ich reakcje? To parodia. Po co nam monitoring, skoro akty wandalizmu oglądamy już po fakcie?

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1056

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »