REKLAMA

Wasze sprawy

Przeniosą wieżę

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: jb

Mieszkańcy Małomic nie muszą się obawiać masztu telekomunikacyjnego, który PKP chciała postawić przy przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Pruszkowskiej.

Wniosek do wojewody o pozwolenie na budowę wieży telekomunikacyjnej PKP złożyło jeszcze w ubiegłym roku. Miała ona stanąć na działce przy przejeździe kolejowym,w pobliżu domów i osiedla. Jej wysokość, łącznie z antenami, określano na 64 metry.

Gmina najpierw proponowała inną, oddaloną od centrum lokalizację, potem wysłała do wojewody swój sprzeciw. Maszt miał powstać w bliskiej odległości osiedla, którego bloki mają zaledwie 16 metrów. Jego ustawienie miało też komplikować dojazd do działek wyznaczonych w pobliżu jako budowlane. Na początku roku postanowiono rozpocząć procedurę tworzenia dla tego obszaru planu zagospodarowania przestrzennego, który wykluczałby taką zabudowę.

– Długo negocjowaliśmy ze spółką. Ostatecznie przyznali nam rację i zgodzili się na przesunięcie masztu o ponad 900 metrów w głąb lasu w stronę Lubiechowa – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka. – Na początku mówili tam, że projekt budowy masztu jest unijny i nie można zmieniać jego lokalizacji, a jednak się udało. Plusem jest też to, że będą sobie musieli utwardzić drogę dojazdową do masztu dla ciężkiego sprzętu – dodaje.

Napisz komentarz »