To był nokaut

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: bj

Nowy strzelecki rekord ustaliła Stal Jasień. W meczu 20. kolejki żarskiej klasy B, rozbiła Zorzę Kadłubia 23:0 (10:0).

Jest to najwyższa wygrana Stali w ponad 70-letniej historii klubu. Średnio co 4 minuty padała kolejna bramka. Piłkarze z Jasienia na gościnnych występach pobili własny rekord z października 2020 r. Wówczas pokonali u siebie również Zorzę Kadłubia 13:0.

Worek z bramkami rozwiązał się w 10. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Filip Kiliński. Ten zawodnik już po raz trzeci w rundzie wiosennej otworzył wynik spotkania. Wcześniej jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w spotkaniu z Nysą Trzebiel (wygrana Stali 7:1) i WKS Łaz (wygrana 7:0).

Dominacja drużyny Sylwestra Buczyńskiego była oczywista. Zawodnicy Zorzy walczyli  ambitnie, ale brakowało im porozumienia oraz zgrania. Obrońcy gospodarzy nie ułatwiali pracy swojemu bramkarzowi. Udało mu się obronić kilka strzałów, ale wiele więcej nie mógł zdziałać nic więcej.

Bramki dla Stali F. Kilińsk, Bartłomiej Toczaniuk, Nazarii Poleniuk, Krzysztof Wierzbicki, Wojciech Bartosik, Patryk Kniat, Łukasz Żurawiński, Patryk Skrzypczak, Dariusz Silczak .

Stal: Marcin Stankiewicz ? Jakub Femlak (od 70 min. Dariusz Kordiak), Grzegorz Żurawiński, Dawid Kędziora (od 70 min. Paweł Wojtysiak), Wojciech Bartosik ? Krzysztof Wierzbicki (od 60 min. Kacper Lewicki), Filip Kiliński (od 60 min. Patryk Skrzypczak), Łukasz Żurawiński (od 75 min. Dariusz Silczak), Patryk Kniat ? Nazarii Poleniuk, Bartłomiej Toczaniuk.