REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jeszcze daleko do „Hawajów”

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pojawił się pomost, droga została wyrównana, dno stawu dopiero ma być czyszczone. Na dwa tygodnie przed oficjalnym otwarciem kąpieliska, Gryżycom ciągle daleko do „hawajskiej” wizji burmistrza.

We wtorkowe popołudnie (8 czerwca) sprawdziliśmy, jak wygląda kąpielisko, które ma zostać z pompą otwarte w sobotę, 26 czerwca. Droga dojazdowa do stawu nr 5, na którym mieszkańcy będą się mogli pluskać, ciągle jest w kiepskim stanie. Na stawie pojawił się skromny pomościk, plaża została wyrównana, nawieziono piasku. W niedzielę, 13 czerwca, dno stawu ma być czyszczone przez żagańskich płetwonurków.

Tymczasem we wtorek na plaży zastaliśmy ogromną stertę śmieci. Nie ma jeszcze koszy na odpady, nie ma też przenośnych toalet, a droga jest tak dziurawa i nierówna, że ciężko nią przejechać autem.

– Widzę jakiś postęp prac, ale tak naprawdę nie przypomina to tej plaży z wizualizacji, którą można zobaczyć na stronie Urzędu Miasta – mówi pan Stanisław, który wybrał się na kąpielisko z synem. – My przyjechaliśmy tutaj rowerami, ale autem bym się nie odważył. Takie dziury, że szkoda zawieszenia.

Wciąż bez knajpy

Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta, zapowiada, że oficjalnie kąpielisko zostanie otwarte 26 czerwca. Będzie tam ratownik i wyznaczone, ogrodzone bojkami miejsce do kąpieli.

– Prace na Gryżycach trwają, a teren nie został jeszcze udostępniony jako plaża miejska – wymienia. – Droga była i będzie jeszcze wyrównywana. Jej nawierzchnia jest obecnie znacznie lepsza niż przez ostatnie lata. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, miasto nie ma możliwości, wykonania nowej nawierzchni.

A co ze strefami gastronomii i rekreacji, które burmistrz obiecywał na Gryżycach? Nie było chętnych w przetargu na prowadzenie sklepiku z przekąskami i napojami, a także zabaw i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Urzędnicy zapewniają, że wciąż rozmawiają z właścicielami punktów gastronomicznych w mieście.

Przypomnijmy, w budżecie miasta zabezpieczono 30 tys. zł na zagospodarowanie tego terenu – budowę ogrodzenia, drewnianego pomostu i wykonanie badań wody oraz 60 tys. zł na przygotowanie i utrzymanie kąpieliska. Wedle burmistrza, Gryżyce mają zrekompensować mieszkańcom brak basenu przy ul. Niepodległości, które zostało zamknięte z powodu złego stanu technicznego.

Napisz komentarz »