REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Prawie mnie przejechał!

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Kalina Leśniak (15 l.) z Żar razem ze swoim pieskiem najadał się strachu na przejściu dla pieszych.

Kalina szła z domu w odwiedziny do swojej cioci, mieszkającej tuż obok parku przy alei Jana Pawła II. Był piątek (4.06) około godziny 15.40. Na smyczy prowadziła swojego pieska Toto, szpica miniaturkę.

– Podeszłam do pasów i nacisnęłam znak stop, żeby przejść przez drogę – opowiada Kalina, tegoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. – Toto był na bardzo krótkiej smyczy. Gdy już zapaliło się zielone światło, zrobiłam krok do przodu, a piesek był przede mną. Wtedy nagle przejechał samochód, prawie wciągnął Toto pod koła. Kierowca pojechał dalej i się nie zatrzymał. Bardzo się wystraszyłam – opowiada nastolatka, która od września planuje pójść do liceum wojskowego w Żaganiu

Mama dziewczynki zgłosiła sprawę na policję. Przez Facebooka szukała też świadków.

– Ustaliłam, że córkę prawie potrącił kierowca w srebrnym golfie. Mam świadomość, że skoro tutaj nie ma kamer, to szanse na to, że sam się zgłosi, są nie wielkie. Ale teraz chciałam po prostu zaapelować o rozsądek. Aleja Jana Pawła II to nie autostrada, mojemu dziecku albo jakiemukolwiek innemu mogła stać się krzywda. W mieście warto zdjąć nogę z gazu – apeluje Malwina Leśniak, mama dziewczynki.

Napisz komentarz »