REKLAMA

Wasze sprawy

Sąd rozstrzygnie

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ważą się losy inwestycji w podżagańskim Tomaszowie. O tym, czy spalarnia martwych zwierząt powstanie w jednym z poradzieckich hangarów, zadecyduje Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Krematorium na terenie poradzieckiego lotniska, a obecnie – strefy przemysłowej – chce uruchomić firma Ekolog ze Złotnika. W konsultacjach społecznych ponad 600 mieszkańców wyraziło swój sprzeciw, obawiając się smrodu i hałasu, a także spadku wartości ich nieruchomości. Na tej podstawie wójt gminy odmówił wydania zezwolenia na prowadzenie spalarni.

Inwestor nie składa broni. W marcu decyzję wójta zaskarżył do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

– Nie zgadzamy się z decyzją wójta, który wysłuchał tylko jednej strony. Stoimy na stanowisku, że spełniamy warunki, aby móc uruchomić taką działalność w strefie przemysłowej – podkreślał wielokrotnie Dawid Lewandowski z firmy Ekolog. – Jest ona całkowicie bezpieczna dla mieszkańców i środowiska.

Od trzech miesięcy sprawa utknęła w SKO.

– Kolegium poprosiło nas o uzupełnienie dokumentacji w tej sprawie. Decyzję wyda do końca czerwca. Czekamy na stanowisko SKO, które, jak podejrzewam, ma twardy orzech do zgryzienia – mówi wójt Leszek Ochrymczuk.

Napisz komentarz »