REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyjadą nowym wozem!

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Strażacy z OSP Jelenin w końcu będą mogli korzystać z nowiutkiego wozu gaśniczego, który gmina kupiła… ponad rok temu.

O sprawie pisaliśmy w maju w artykule „Ochotnicy bez auta, bo brama za wąska!” Nowoczesny, lekki wóz ford transit od roku stoi pod wiatą na terenie Zakładu Usług Komunalnych, w sąsiednich Dzietrzychowicach, choć mógłby służyć strażakom z Jelenina. A ci nie mogą uczestniczyć w akcjach, bo ich 30-letni żuk jest w kiepskim stanie. Wszystkiemu winna jest wąska brama wjazdowa do garażu remizy, w której nie zmieści się nowiutki ford. Ktoś przed zakupem wozu źle obmierzył szerokość i wysokość bramy. Dziś winnego nie ma, za to poszkodowani są strażacy.

Wójt Leszek Ochrymczuk chciał wykonać remont remizy za 92 tys. zł z pieniędzy, które wcześniej zaplanował na montaż nawodnienia boiska piłkarskiego w Jeleninie. Na to nie zgodziła się większość radnych. Strażacy z Jelenina, którzy spotkali się z dziennikarzem „Regionalnej”, podkreślili, że nie trzeba przebudowywać bramy kosztem boiska. Można to zrobić taniej. Plan wójta zakładał przebudowę bramy wjazdowej, łącznie z przebudową toalet. Strażacy przekonują, że wystarczy kilkanaście tysięcy na przebudowę bramy i instalacji kanalizacyjnej, aby mogli w końcu korzystać z nowego auta.

Obie strony doszły do porozumienia.

– Remont zostanie ograniczony tylko do przebudowy bramy wjazdowej i przesunięcia rury kanalizacyjnej pod sufitem. Złożymy się na to po równo. Gmina da 15 tys. zł, drugie tyle – mieszkańcy z funduszu sołeckiego – powiedział wójt „Regionalnej” w środę, 9 czerwca.

Z takiego obrotu sprawy cieszą się mieszkańcy Jelenina.

– Wspólnie z dziewczynami z rady sołeckiej doszliśmy do wniosku, że damy na remont remizy 15 tys. zł, które wcześniej planowaliśmy wydać na postawienie wiaty rekreacyjnej. Zrobimy ją za rok – mówi sołtyska Jelenina, radna gminy i zarazem członkini zarządu OSP Jelenin, Monika Rozpędowska. – Dla nas ważne jest to, że nikt i nic nas nie podzieli. Wioska musi się trzymać razem i współpracować. Tak jak to jest u nas w Jeleninie.

Napisz komentarz »