REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Będzie nowe osiedle?

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: bj

Starostwo Powiatowe w Żarach przymierza się do sprzedaży kilkudziesięciu działek pod budownictwo mieszkaniowe w rejonie ul. Spokojnej i Pszennej w Żarach.

Urzędnicy otrzymali już pozytywną opinię konserwatora zabytków.

– Opinia wojewódzkiego konserwatora była potrzebna, bo należało sprawdzić informację, czy w tym miejscu przed wojną nie odbywały się pochówki pacjentów z pobliskiego szpitala – tłumaczy Józef Radzion, starosta żarski.

Okazało się, że grobów nie było.

– Teren zostanie podzielony. Każda działka liczyć będzie ok. 10 arów. Dojazd do nich może być wytyczony od strony sądu i od szpitala. Plan jest taki, żeby droga przebiegała pomiędzy Szpitalem na Wyspie a 105. Szpitalem Wojskowym – wyjaśnia J. Radzion. 

W tej części miasta nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, dlatego powiatowi urzędnicy będą się starać o tzw. warunki zabudowy pod budownictwo mieszkalne. Ten dokument jest konieczny dla każdego, kto zechce się budować, bo tylko z tym kwitem można się starać o pozwolenie na budowę. Potem za wycenę działek weźmie się rzeczoznawca.

Wiadomo, że terenem interesuje się deweloper.

– Nie ma planu sprzedaży tego w całości. Dlatego na początek, na przełomie roku, na przetarg zostaną wystawione 22 działki – kończy J. Radzion.

Napisz komentarz »