REKLAMA

Samorząd

Nie boi się niczego

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: jb

Na żagańskiej imprezie dla dzieci obecny był Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta. Razem z burmistrzem wręczali nagrody za udział w konkursie plastycznym. A jeszcze tydzień wcześniej radni na sesji obradowali zdalnie. Z powodu koronawirusa.

Czy przewodniczący już się nie obawia koronawirusa? To on zwołuje sesje Rady Miasta i jak dotąd, odbywały się one zdalnie. Z tego też powodu w sesjach nie uczestniczyli mieszkańcy ani media. Na imprezie jednak A. Matwijów się pojawił.

– Ja się niczego nie boję, bo jestem zaszczepiony obiema dawkami przeciwko koronawirusowi – odpowiada A. Matwojów. – Ale to ja ponoszę odpowiedzialność za zwoływanie obrad i bezpieczeństwo innych osób. Termin sesji mieliśmy już ustalony przed luzowaniem obostrzeń. Nasze kolejne spotkanie na sesji pod koniec czerwca planowane jest już stacjonarnie, tak samo komisje. To nie jest tak, że utrudnialiśmy komuś dostęp do posiedzeń. Jeżeli ktoś chciał brać udział zdalnie w sesji lub komisji, to musiał o to poprosić wcześniej w biurze Rady Miasta i my dawaliśmy mu taki dostęp – zapewnia przewodniczący i odwołuje się do wyższych autorytetów. – Inne samorządy w kraju czy chociażby Sejm też jeszcze obradują zdalnie – mówi.

Jak się okazuje, na podzamcze sprowadziło przewodniczącego poczucie obowiązku.

– Spotkaliśmy się z mieszkańcami na Dniu Dziecka, bo ja czułem się w obowiązku tam być – dodaje.

Napisz komentarz »