REKLAMA

Sport

Siedmiu w Sobieskim

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż siedmiu nowych siatkarzy ma WKS Sobieski Żagań. Klub właśnie skompletował skład na kolejny sezon, w którym ma powalczyć o historyczny awans do I ligi.

Z drużyny odeszli: Łukasz Jurkojć, Grzegorz Kukla, Adrian Kołodziejczyk, Patryk Mendel i Sebastian Draczyński.

Został trzon WKS-u: Piotr Sajdak,  Hubert Mańko, Patryk Kozdroń, Miłosz Zasłonka, Aleks Kłysz, Jakub Jezierski i Mikołaj Głowacki.

Do drużyny dołączy aż siedmiu nowych zawodników. Kolejny sezon WKS poprowadzi duet: Krzysztof Dobek i Artur Chaberski.

– Na papierze będziemy mieli jeszcze silniejszy skład niż w poprzednim sezonie. Ta siódemka to siatkarze z I i II-ligowym doświadczeniem – mówi drugi trener „wojskowych” i wiceprezes klubu, A. Chaberski. – Mamy dwóch nowych środkowych, dwóch przyjmujących, po jednym zawodniku w ataku i rozegraniu.

Póki co, klub nie chce zdradzić wszystkich nowych nazwisk.

– Obecnie na rynku trwa polowanie na dobrych siatkarzy. Nie chcemy, aby ktoś nam podebrał zawodników, z którymi jesteśmy na etapie podpisywania kontraktów – dodaje Chaberski.

Na razie klub ujawnił dwa nazwiska. G. Kuklę zastąpi Bartosz Odwarzny, ostatnio grający w Astrze Nowa Sól, zdaniem wielu – najlepszy zawodnik na pozycji libero w całej lidze. Po trzech latach przerwy, do Sobieskiego wraca przyjmujący Alan Goltz, który w żagańskim zespole grał w sezonie 2016-18, będąc jednym z jego liderów.

Nieoficjalnie „Regionalna” ustaliła, że w miejsce Łukasza Jurkojcia, na rozegraniu znajdzie się Wojciech Kwiecień (ostatnio grał w drugoligowej Enei Kozienice), a w środku Marcin Bachmatiuk (ostatnio grał w Pile, wcześniej – m.in. w Jastrzębskim Węglu) i Piotr Jedliński (drugoligowy MKS Andrychów). Kolejnym nowym nabytkiem jest Maciej Kleinschmidt. To przyjmujący, grający m.in. w Astrze Nowa Sól. Do nowego sezonu Sobieski zacznie przygotowania tradycyjnie w sierpniu, zgrupowaniem nad Bałtykiem.

Napisz komentarz »