REKLAMA

Sport

Karate wygrało z futbolem

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Dominika Chabiniak, najlepsza napastniczka Czarnych Żagań, odchodzi z zespołu. Piłkarskie korki zawiesza na kołkach i poświęca się sportom walki.

W niedzielę, 6 czerwca, Dominika zagrała ostatni mecz w barwach Czarnych, z Budowlanymi Lubsko. Jej drużyna rozgromiła rywalki aż 6:0, a Chabiniak zdobyła 4 bramki. W sumie, sezon w IV lidze lubusko-zachodniopomorskiej kończy z 15 golami w 4 meczach. Bilans imponujący. Bramek byłoby z pewnością więcej, gdyby nie kontuzja.

Po niedzielnym meczu koleżanki z zespołu, zarząd oraz kibice podziękowali Dominice za grę. Dodajmy, że jej bramki dały Czarnym awans do III ligi. Jej świetne występy zostały zauważone nawet przez działaczy ekstraligowej Olimpii Szczecin, gdy strzeliła jej drugiej drużynie aż 5 goli. Sama zawodniczka zapewnia „Regionalną”, że nie przenosi się nad morze.

– Odchodzę z Czarnych, ponieważ skupiam się tylko i wyłącznie na sportach walki, czyli MMA. Nie dostałam żadnej propozycji od lepszego klubu – mówi Dominika Chabiniak. –  Cieszę się, że dołożyłam swoją cegiełkę do awansu do III ligi. Dziękuje dziewczynom za super grę, atmosferę oraz wsparcie. Stały się dla mnie rodziną, która nawet jak przegrywa, to znajduje mały powód do szczęścia. Dziękuje trenerowi oraz kierownikowi za wyrozumiałość, wskazówki oraz kibicom za doping. Mam trzy sportowe pasje. Obok piłki nożnej i karate są sporty siłowe. Jednak najbliższe sercu są sporty walki.

Napisz komentarz »