REKLAMA

Kultura, Oświata

Mali żaranie świętowali

Opublikowano 11 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Najmłodsi mieszkańcy Żar obchodzili w parku przy Jana Pawła II swoje święto. Ci starsi też nie mogli narzekać na nudę.

Park Jana Pawła II w sobotę (5.06) zmienił się w dziecięcą krainę. Były dmuchańce i gokarty. Dzień dziecka był także okazją do zbiórki pieniędzy na rzecz chorego na białaczkę Wojtka Mierzejewskiego (12 l.) z Żar, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

– Wolontariusze nie zawiedli i przygotowali mnóstwo ciast i deserów, kawę, herbaty, soczki – mówi Renata Stachura, współorganizatorka kiermaszu. – Mieszkańcy też bardzo dopisali.

Wojtuś przebywa obecnie we Wrocławiu w Przylądku Nadziei, gdzie przechodzi kolejną chemioterapię.

– Jestem bardzo wdzięczna wszystkim za pomoc – mówi Klaudia Urynowicz, mama chłopczyka. – To dla nas naprawdę bardzo trudny czas. Dziękujemy za każdą złotówkę. Wojtuś czuje się teraz dobrze, oczywiście jak na swoją chorobę. Jest w trakcie 3 cyklu chemioterapii. Przestałam liczyć po 20 chemii – dodaje.

Podczas kiermaszu wolontariusze zebrali 3 tys. 790 zł.

– Jestem bardzo zadowolona z tej kwoty – mówi Izabela Klimas-Niekało, współorganizatorka zbiórki. – To nie była wielka impreza, więc kwota jest duża. Mieliśmy około 20 blach ciasta, naleśniki… – wylicza. – Oprócz ciast, ludzie bardzo chętnie kupowali kawę, herbatę czy wodę. Te pieniądze tak n prawdę zebraliśmy właśnie na tym stoisku. Mieszkańcy byli szczodrzy, wrzucali i po 50 zł, i 100 zł – opowiada.

Wpłat na rzecz Wojtka można dokonać na numer konta:
54 1020 5460 0000 5402 0136 5493
W tytule wpłaty koniecznie prosimy dopisać ?DAROWIZNA NA LECZENIE WOJTKA?
Nazwa odbiorcy: Wojciech Krzysztof Mierzejewski
Napisz komentarz »