REKLAMA

Samorząd

Pocałujesz klamkę

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: jb

Wszystkie urzędy miast, gmin i starostwo na terenie powiatu żarskiego są dzisiaj (piątek, 4 czerwca) nieczynne.

Zdecydowana większość urzędników odbiera dzień wolny za to, że święto 1 Maja wypadło w sobotę. Ci, którzy wolne już odebrali, przeważnie zdecydowali się na urlop. A że nieobecni będą wszyscy, to urzędnicy mogą cieszyć się czterema dniami laby.

W powiecie żagańskim pracować będą urzędnicy z trzech magistratów. Do pracy pójdą urzędnicy z żagańskiego Urzędu Miasta.

– Dzień wolny był u nas odbierany we wtorek, 4 maja – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka urzędu.

Podobnie jest w Wymiarkach, gdzie urzędnicy wolne odebrali już w piątek, 7 maja, a wójt Lech Miszewski nie przyznał im dodatkowego dnia wolnego w trakcie długiego weekendu.

Połowa obsady będzie w pracy w żagańskim Urzędzie Gminy. Część urzędników wolne odebrała już 30 kwietnia, druga połowa ma wolne dzisiaj.

Z pozostałych instytucji nieczynne są także oba Sądy Rejonowe – w Żarach i Żaganiu, wolne mają prokuratury i pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zamknięty dla swoich podopiecznych będzie żarski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w Żaganiu piątek jest dniem pracy dla osób z Ośrodka Pomocy Społecznej. W Żarach czynny będzie Powiatowy Urząd Pracy, ale jego odpowiednik w Żaganiu już nie. Sprawy załatwimy za to w obu Urzędach Skarbowych.

Napisz komentarz »