REKLAMA

Zdrowie

Wewnętrzny już nie covidowy

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: jb

W 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach nie ma już oddziałów dla pacjentów covidowych.

Decyzją wojewody, od 1 czerwca, zakończył swoją pracę oddział covidowy utworzony tymczasowo na oddziale wewnętrznym w Żarach.

W szczytowym momencie pandemii szpital miał 160 łóżek covidowych, z czego 76 na w Żaganiu. Pozostałe zostały wydzielone w nowym budynku chirurgii i oddziale wewnętrznym w Żarach. Wiązało się to z koniecznością wypisania wszystkich przyjmowanych tam wcześniej pacjentów.

Wraz ze spadkiem liczby zakażonych, wojewoda zadecydował o przywracaniu do normalnej pracy kolejnych oddziałów. W tej sprawie konsultował się z władzami szpitala i Narodowym Funduszem Zdrowia.

– W ostatnich dniach obserwowaliśmy zmniejszającą się liczbę hospitalizacji związanych z Covid-19, dlatego mogliśmy dokonać zmiany w zabezpieczeniu łóżek dedykowanych dla pacjentów z tą chorobą zakaźną, a tym samym usprawnić dostęp do internistycznego leczenia szpitalnego pacjentom niezakażonym – mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka szpitala.

Nieoficjalnie mówi się, że pierwsi pacjenci na oddział powinni trafić od poniedziałku, 7.06.

– Pacjenci, którzy do tej pory oczekiwali na hospitalizację w tym zakresie, będą informowani przez personel oddziału o terminach swoich wizyt. Oczywiście mogą także samodzielnie kontaktować się z oddziałem – dodaje rzeczniczka.

Oddział covidowy pozostaje nadal w Żaganiu. Dostępnych jest tam 76 miejsc i 7 respiratorów. Plany są takie, by działał do końca czerwca. Będzie to uzależnione od liczby zakażeń.

Łącznie w naszym województwie jest teraz przygotowanych 725 miejsc dla zarażonych koronawirusem.

Napisz komentarz »