REKLAMA

Zdrowie

Mniej testów, mniej zakażeń

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: jb

75 nowych zakażeń w tydzień – to liczba chorych dla całego województwa lubuskiego.

W tym czasie w województwie odnotowano także 20 zgonów związanych z koronawirusem i jego powikłaniami.

Liczba zakażeń w poszczególnych powiatach zmalała, w naszym regionie, w tydzień zachorowało kilka osób. W niedzielę, 30 maja, w powiecie żarskim pierwszy raz od roku nie odnotowano żadnego zakażenia i ten wynik utrzymywał się przez trzy dni. Kolejną chorą osobę odnotowano dopiero w czwartek, 3 czerwca. W powiecie żagańskim nowych zakażeń nie było  przez większość tygodnia.

W całym kraju przez ostatnie siedem dni liczba zakażonych ani razu nie przekroczyła tysiąca dziennie. Średnio było to po 550 zakażonych. Przez tydzień z powodu zakażenia zmarło jednak kolejnych 635 osób.

W czwartek (3.06.) w powiecie żarskim obowiązek kwarantanny miały łącznie 84 osoby, w ostatniej dobie wykonano 96 testów na obecność koronawirusa. W tym samym czasie 52 mieszkańców powiatu żagańskiego przebywało w kwarantannie, na obecność wirusa przebadano 123 osoby.

W tydzień laboratorium przy 105. Szpitalu Wojskowym w Żaganiu wykonało niespełna 300 testów. Od początku pandemii – 21.616.

Na oddziale covidowym 105. Szpitala Wojskowego na 76 miejsc, leżało 18 pacjentów. Pacjenci korzystali z czterech na siedem dostępnych respiratorów.

Napisz komentarz »